Broszura - badania kliniczne bliżej Ciebie - wyszukiwarki badań klinicznych (ABM, INFARMA, ClinicalTrials.gov, EMA)

Badania kliniczne stanowią fundament postępu w dziedzinie medycyny i zdrowia pacjentów na całym świecie, są ważnym krokiem w procesie rozwoju nowych terapii, zwłaszcza w przypadku chorób, dla których nie istnieje jeszcze skuteczne leczenie. Warto mieć na uwadze, że w procesie przeprowadzania badań klinicznych, zdrowie i dobro uczestników są priorytetem, co podkreśla etyczne podejście do zdobywania nowych informacji medycznych.

Pacjenci często samodzielnie poszukują badań klinicznych, jednak brak wiedzy o dostępnych wyszukiwarkach znacząco wydłuża ten proces. Mnogość informacji o badaniach klinicznych może prowadzić do dezinformacji, a wyniki wyszukiwań mogą nie spełniać ich rzeczywistych potrzeb.

Dążąc do zaspokojenia potrzeb pacjentów oraz ich bliskich i rodzin, Agencja Badań Medycznych we współpracy z partnerami serwisu Pacjent w badaniach klinicznych opracowała broszurę zawierającą informację o dostępnych wyszukiwarkach badań klinicznych oraz instrukcję poruszania się po nich. Ta broszura umożliwi pacjentom zdobycie informacji o dostępnych badaniach klinicznych oraz uzyskanie istotnych informacji dotyczących badania, takich jak kryteria włączenia i wykluczenia.

Znalezienie badania klinicznego nie gwarantuje zakwalifikowania się do udziału w nim. W celu sprawdzenia możliwości udziału w badaniu klinicznym należy skontaktować się z danym ośrodkiem badawczym, a następnie przejść proces kwalifikacji do danego badania.

Broszura dostępna jest również w zakładce LINK

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z materiałem!

Opcje strony

do góry