Trwa XVIII Forum Organizacji Pacjentów

Właśnie trwa XVIII Forum Organizacji Pacjentów. Jesteśmy obecni na tym wyjątkowym wydarzeniu, prezentując nasz serwis Pacjent w badaniach.

Serwis Pacjent w badaniach powstał z myślą o pacjentach, w celu dostarczania rzetelnych i zrozumiałych informacji oraz materiałów edukacyjnych na temat badań klinicznych. Strona pozwala zapoznać się z opiniami ekspertów zaangażowanych w rozwój badań klinicznych, historiami pacjentów, którzy są uczestnikami lub w przeszłości brali udział w badaniach klinicznych. Serwis umożliwia również pacjentowi dostęp do najważniejszych informacji dotyczących udziału w badaniu klinicznym, np.: formularza świadomej zgody, ubezpieczenia, Funduszu Kompensacyjnego, swoich praw i obowiązków czy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Forum Organizacji pacjentów odbywa się w ramach obchodów Światowego Dnia Chorego, przypadającego 11 lutego i gromadzi organizacje reprezentujące głos pacjentów z całej Polski. To nie tylko okazja do wymiany doświadczeń między organizacjami pacjenckimi, ale także miejsce inspirujących dyskusji na temat poprawy systemu ochrony zdrowia i jakości życia polskich pacjentów.

Zapraszamy Państwa do śledzenia wydarzenia oraz ciekawych panelów dyskusyjnych, gdzie omawiane są aktualne wyzwania związane z opieką zdrowotną. To dla nas możliwość dzielenia się naszym projektem Pacjent w badaniach, wysłuchania różnorodnych wyzwań i potrzeb w ochronie zdrowia z perspektywy społeczności pacjenckiej, a także rozmów na temat rozwoju badań klinicznych w Polsce.

Szczegółowe informacje o XVIII Forum Organizacji Pacjentów znajdują się na stronie: fop2024.pl.

Przypominamy, że istnieje możliwość bezpłatnego udziału online dla wszystkich zainteresowanych wydarzeniem: fop2024.pl/transmisja-online.

Opcje strony

do góry